بهداشت و درمان 5.0

معرفی گوتا پرکا ایرانی

گوتا پرکا ایرانی

معرفی گوتا پرکا ایرانی

گوتا پرکا ایرانی ماده‌ای از جنس مشابه جلبک دریایی می‌باشد و برای پر کردن کانال ریشه دندان در عصب‌کشی استفاده می‌شود. این محصول به عنوان یک ع​مل درمانی بسیار متداول در میان درمان‌های دندانی در دندانپزشکی شناخته شده است که سازگاری بالایی با بدن انسان دارد.

هر شخصی در طول زندگی خود به دلیل عفونت و نکروز عصب‌های دندان به درمان دندان از طریق  عصب‌کشی نیاز دارد که مسلما در اینجا گوتا پرکا مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای اطلاعات بیشتر در زمینه گوتا پرکای ایرانی تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کاربرد‌های گوتا پرکا ایرانی چیست؟

گوتا پرکا از مقدار سمیت کمتری برخوردار می‌‌باشد. از طرفی کمترین میزان حساسیت برای بافت‌ها را ایجاد می‌نماید و با باقی ماندن درون سیستم کانال ریشه، درصد ابتلا به آلرژی را کاهش می‌دهد.

در صورتی که گوتا پرکا بطور ناخواسته به درون بافت‌های محیط ریشه کوچک دندان امتداد پیدا کند، بافت قابلیت تحمل آن را خواهد داشت، البته بدان شرط که کانال پاکسازی گردد.

مهم ترین فاکتور‌هایی که موجب می‌گردد گوتا پرکا ایرانی در دندانپزشکی، انتخاب اول دندانپزشکان جهت درمان ریشه کانال باشد، تنها خواص فیزیکی و شیمیایی این محصول نیست و فایده‌های مفید دیگری مانند وسعت محدوده نفوذ پذیری، سازگاری با دندان‌ها، نقطه ذوب متعادل، انعطاف پذیری و همچنین قالب گیری آسان در این امر اثر گذار است.

گوتا پرکا ایرانی

بررسی گوتا پرکا ایرانی در دندانپزشکی

شرکت‌های سازنده تجهیزات این حیطه همواره تمام سعی خود را اعمال کرده‌اند که انواع مختلفی از گوتا پرکا‌ها را برای مصارف مختلف دندانپزشکان طراحی و تولید نمایند.

گوتا پرکا‌ها در فرم‌ها، ابعاد و سایز‌های گوناگونی تولید می‌گردند. گوتا پرکاهای تک سایز در اندازه‌ها و کد‌های مختلفی طرح‌ریزی شده‌اند که دندانپزشک بر مبنای اندازه طول کانال ریشه دندان و گشادی‌اش از گوتا پرکا مشابه جهت درمان کانال ریشه استفاده می‌‌‌کند.

روش قرار دادن گوتا پرکا در داخل کانال

جهت قرار دادن کن گوتا پرکا در داخل کانال پس از پاکسازی و شکل‌‌‌دهی کانال و تهیه رادیوگرافی از ضخیم‌ترین کن گوتا پرکایی استفاده می‌شود.

آن گاه با استفاده از مواد سیلر و همچنین کن گوتا پرکای شماره ۱۵ که کوچک‌ترین اندازه گوتا پرکای استاندارد می‌باشد و تحت عنوان کن فرعی معرفی می‌گردد. باقی فضای کانال تا جای ممکن که کن فرعی قادر به طی کردن کمتر از یک سوم کانال باشد، پر می‌شود. به منظور سهولت در پر کردن کانال از وسیله‌ای به اسم اسپیریدر انگشتی استفاده می‌گردد.

سخن آخر

همان‌طور که در این مقاله گفته شد، گوتا پرکا ماده‌ای برای پر کردن ریشه دندان است و در درمان‌های عصب‌کشی مورد استفاده واقع می‌شود.

به عنوان جمع بندی کلی باید به اطلاع برسانیم که این ماده باعث کمترین میزان حساسیت برای بافت لثه و دندان بیمار شده و باقی ماندن آن داخل کانال ریشه هیچ‌گونه آلرژی‌ برای بیمار را بوجود نخواهند آورد.

برای خرید گوتا پرکا ایرانی می‌توانید به فروشگاه دندونیک مراجعه نموده و در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام، آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید. سپاسگزاریم از اینکه تا انتهای این محتوا همراه ما بودید.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهایی را که نشان داده می شوند انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • شرح
 • محتوا
 • ویجت
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه