بهداشت و درمان 5.0

درباره سیلر دوآل؛ بررسی و ویژگی ها

درباره سیلر دوآل

درباره سیلر دوآل؛ بررسی و ویژگی ها

در درمان های ریشه ای و عمیق اگر بیمار دندان خود را به موقع ترمیم نکند یا پروتز مناسبی روی آن نگذارد، باعث می شود که کانال ریشه در معرض پوسیدگی ها قرار بگیرد. اسـتفاده از سـیلرها همراه با ماده پرکننده اصلی، نقش بسیار پر رنگی در کـاهش میکرولیکیج آپیکال دارد که در این قسمت درباره سیلر دوآل اطلاعاتی را به شما عزیزان خواهیم داد. لازم به ذکر است که جهت خرید سیلر سرنگی دوآل می‌توانید روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

ویژگی های سیلر دوآل

 1. درزگیر کانال ریشه بدون هگزامین
 2. سیستم خمیر-خمیری برای ترکیب کردن آسان در یک سرنگ دو آل
 3. رادیو اوپسیتی بسیار بالا
 4. خواص آب بندی برای طولانی مدت
 5. ثبات ابعادی بسیار خوب
 6. اپوکسی باند
 7. آماده سازی راحت و سریع
 8. کاربرد سریع و بسیار مطمئن
 9. دارای در رنگ های سفید، یونیورسال و شفاف
 10. خواص خود چسبندگی مناسب

درباره سیلر دوآل

درباره سیلر دوآل باید گفت که این سیلرها کارایی خاصی دارند که جزو پرکاربردترین ماده های چسبناک در رشته دندان پزشکی می باشد. در ادامه به موارد مصرف و منع مصرف آن می پردازیم.

موارد مصرف: انسداد دائمی کانال های ریشه دندان های دندانی ثانویه در مخلوط با گوتا پرکا

موارد منع مصرف: حساسیت بیش از حد به رزین های اپوکسی یا سایر اجزای مواد براده کننده کانال های ریشه.

روش استفاده از سیلر دوال

آماده سازی کانال ریشه:

 1. قبل از استفاده از آن، کانال های ریشه را برای پر کردن با استفاده از تکنیک های ریشه آماده، تمیز و خشک باید کرد.
 2. دوز مخلوط کردن به این صورت می باشد که سرنگ را تکان دهید تا توده ها از هر دو محفظه با هم پخش شوند. سپس مقدار مورد نیاز را روی یک دال شیشه ای یا یک پد مخلوط کن از قالب خارج کرده و جرم را با استفاده از کاردک های فلزی ترکیب کنید تا به قوام یکدستی برسند.

درباره سیلر دوآل

کاربرد سیلر دوآل

درباره سیلر دوآل می توان اینگونه گفت که به عنوان یک تکنیک استاندارد در ترکیب با گوتاپرکا استفاده می شود، فقط یک پوشش سبک از سیلر دوآل روی دیواره های کانال اعمال می شود. برای تکنیک نقطه اصلی، یک گوتاپرکا به اندازه آخرین ابزاری که برای آماده سازی آپیکال انتخاب کرده اید، بردارید.

دیواره های کانال را با سیلر دوآل از طریق یک حرکت پمپاژ یا چرخش همزمان در جهت خلاف عقربه های ساعت خیس کنید. به نوبت سیلر دوآل را روی نوک یک مارپیچ لنتولو بمالید.

مارپیچ لنتولو را به آرامی به سمت راست حرکت دهید در حالی که باید از تشکیل حباب های هوا در مواد و پر شدن بیش از حد کانال ها جلوگیری کنید. نقاط ضد عفونی و خشک شده را در سیلر دوآل فرو نمایید و با یک حرکت پمپاژ آهسته داخل کانال قرار دهید.

نگهداری: باید در جای خشک و خنک نگهداری شود و اگر در شرایط نا مناسب نگهداری باشد، عمر مفید را کوتاه می کند و منجر به اختلال در عملکرد محصول می شود.

نتیجه

استفاده از سیلرهای مناسب برای درمان را فقط دندان پزشک باید تشخیص دهد، چون از دندان و وضعیت آن آگاهی کامل دارد. در تمام تحقیقاتی که روی سیلرها انجام شده، نتیجه چندان متفاوتی از برتری درباره سیلر دوآل گزارش نشده است. اما به خاطر ترکیبات آن، می تواند یک گزینه مناسب برای دندان پزشکان باشد.

منبع

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهایی را که نشان داده می شوند انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • شرح
 • محتوا
 • ویجت
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه